Technikum i ZSZ nr 6 w Krośnie

ZSP nr 6 „BUDOWLANKA”

Menu głowne

Rekrutacja
iDziennik
Ankieta
Hartbex
Leroy Merlin
Greinplast
Szkoła partnerska
Wiarygodna szkoła
Olimpiada budowlana

Hola Espania!

Hola Espania!

Od 06 maja 12 uczniów i uczennic klas czwartych Technikum architektury krajobrazu i Technikum budownictwa realizuje swoje miesięczne praktyki zawodowe w stolicy Andaluzji, Sewilii. Uczniowie i uczennice technikum architektury krajobrazu pracują w czterech przedsiębiorstwach zajmujących się pielęgnacją zieleni w różnych miejscach Sewilli- prywatnych ogrodach przydomowych, restauracjach, osiedlach mieszkaniowych, a nawet na sewilskim stadionie piłkarskim. Uczennice technikum budownictwa pracują w dwóch przedsiębiorstwach remontowo-budowlanych i zajmują się przede wszystkim nakładaniem tyków i gipsów oraz malowaniem ścian. Oprócz typowych prac zawodowych nasi praktykanci ćwiczą komunikację w języku angielskim i uczą się także porozumiewać w języku hiszpańskim. Popołudniami mają czas na odpoczynek i zwiedzanie miasta.

Pobyt uczniów w Hiszpanii możliwy jest dzięki realizacji w szkole kolejnego projektu unijnego, który uzyskał dofinansowanie ze środków funduszy europejskich. Nasza szkoła ubiega się o dofinasowania już od 9 lat i dzięki uzyskanym funduszom do tej pory 150 uczniów naszej szkoły uczyło się zawodu poza granicami Polski.

Niniejszy projekt dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS) 2021-2027, projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”. Wartość projektu to 437052,65 zł, wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 360 655,85 zł.

#FunduszeEuropejskie