Technikum i ZSZ nr 6 w Krośnie

ZSP nr 6 „BUDOWLANKA”

Menu głowne

Rekrutacja
iDziennik
Ankieta
Hartbex
Leroy Merlin
Greinplast
Szkoła partnerska
Wiarygodna szkoła
Olimpiada budowlana

Wyniki matury 2022 w Budowlance - Brawo!

Wyniki matury 2022 w Budowlance - Brawo!

Wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego są już znane. 5 lipca OKE w Krakowie opublikowała raport z egzaminu maturalnego przeprowadzonego w maju 2022r.

W naszej Szkole do matury przystąpiło 47 uczniów, a wyniki, które uzyskali są satysfakcjonujące, bo zdawalność wyniosła 83%. Brawo!

Wśród absolwentów techników średnia zdawalność w Krośnie wyniosła 81%, w województwie podkarpackim 68%, a w kraju 69,2%. Oznacza to, że zdawalność w Technikum nr 6 jest w tym roku znacznie wyższa niż w mieście Krośnie, województwie podkarpackim oraz w całym kraju.

Porównując wyniki naszej szkoły z innymi technikami w Krośnie możemy stwierdzić, że wyprzedziło nas jedynie Technikum nr 5 ("Elektryk"), a nasze Technikum Nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego ("Budowlanka") z wynikiem 83%, uplasowało się na 2 miejscu wśród technikum Krosna, wyprzedzając Technikum Nr 4 im. Ignacego Łukasiewicza ("Naftówka") czy Technikum nr 3 im. S. Staszica w Krośnie("Mechanik") czy inne technika np. w Iwoniczu, Jedliczu czy Miejscu Piastowym.

Cieszymy się, że w tym trudnym roku- częściowo zdalnego nauczania- "wyszliśmy obronną ręką" i uzyskaliśmy zdawalność przewyższającą inne szkoły.

To już nie pierwszy raz dowód na to, że warto kształcić się w Budowlance.

Gratulujemy naszym absolwentom i życzymy, aby dostali się na wymarzone kierunki studiów i spełniali się zawodowo.

Wszystkie dane są ogólnie dostępne i pochodzą ze strony OKE Kraków. Można je sobie przeanalizować pod linkiem: http://www.oke.krakow.pl/inf/staticpages/index.php?page=20160429132623442