Technikum i ZSZ nr 6 w Krośnie

ZSP nr 6 „BUDOWLANKA”

Menu głowne

Rekrutacja
iDziennik
Ankieta
Hartbex
Leroy Merlin
Greinplast
Szkoła partnerska
Wiarygodna szkoła
Olimpiada budowlana

Wybory do samorządu uczniowskiego

Wybory do samorządu uczniowskiego

8 i 9 listopada odbyły się w naszej szkole wybory do SU, wydarzenie to zjednoczyło całą społeczność szkolną w duchu demokracji i aktywnego uczestnictwa. Cała procedura wyborcza zaczęła się od gorącego okresu kampanii, podczas której kandydaci starali się przekonać swoich kolegów, że są najlepszymi reprezentantami ich głosu. Atmosfera w szkole była nasycona ekscytacją, a rozmowy o wyborach towarzyszyły nam na każdym kroku.

Po zakończeniu głosowania nastąpiło nerwowe oczekiwanie na ogłoszenie wyników. Komisja wyborcza skrupulatnie przeliczyła głosy. Do głosowania przystąpiło 343 uczniów, co stanowi 88% uprawnionej młodzież, wybierając swoich przedstawicieli na kolejny rok szkolny. Ogłoszenie wyników odbyło się na sali gimnastycznej przez panią Liliannę Stefanik opiekuna SU po oficjalnej części uroczystości obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Pan Dyrektor Rafał Krężałek wręczył nowo wybranej przewodniczącej symboliczny klucz do szkoły.

W roku szkolnym 2023/2024 w Samorządzie Uczniowskim ZSAB pracować będą następujące osoby:

  • Julia Grzybała
  • Wiktor Siess
  • Jakub Wojnar
  • Martyna Parylak
  • Julia Wajrak
  • Oliwia Belczyk

Wybory nie tylko dostarczyły nam emocji, ale także ukazały potencjał naszej wspólnoty do wspólnego działania, był to moment nie tylko wyrażenia preferencji, ale także odpowiedzialności za kształtowanie życia szkolnego.

Bardzo dziękujemy wszystkim kandydatom za udział w wyborach, gratulujemy wszystkim oddanych głosów, u nas nie ma przegranych, po prostu lista była za krótka.

Poszczególne stanowiska Samorząd Uczniowski rozdzieli między sobą na najbliższym zebraniu.