Technikum i ZSZ nr 6 w Krośnie

ZSP nr 6 „BUDOWLANKA”

Menu głowne

Rekrutacja
iDziennik
Ankieta
Hartbex
Leroy Merlin
Greinplast
Szkoła partnerska
Wiarygodna szkoła
Olimpiada budowlana

Praktyki zawodowe uczniów "Budowlanki" w Hiszpanii

Praktyki zawodowe uczniów "Budowlanki" w Hiszpanii

Od 2 maja br 19 uczniów i uczennic Zespołu Szkół Architektoniczno-Budowlanych w Krośnie realizuje miesięczne praktyki zawodowe w malowniczej Andaluzji w Hiszpanii w mieście Malaga. Jest to drugi wyjazd realizowany w ramach projektu POWER VET na lata 2020-2022, który uzyskał ponad pół miliona złotych dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej. Pierwszy wyjazd w ramach projektu "Europejskie praktyki-sukces w pracy" odbył się w październiku ubiegłego roku. Podczas miesięcznego pobytu w Lizbonie w Portugalii 16 uczniów i uczennic Technikum budownictwa, geodezji oraz architektury krajobrazu mogło zdobywać swoje pierwsze doświadczenie zawodowe w środowisku międzynarodowym.

Zespół Szkół Architektoniczno-Budowlanych realizuje projekty edukacyjne od 6 lat. Dzięki nim od 2017 roku uczniowie uczyli się zawodu w Irlandii, Hiszpanii, Niemczech czy Portugalii.

Praktyka zawodowa za granicą to nie tylko nauka zawodu, to również nauka języka, samodzielności i odpowiedzialności. To możliwość zwiedzania perełek krajobrazowych i architektonicznych regionu, poznania kuchni i obyczajów innego kraju, ale także relaks na plażach Costa del Sol, Costa Brava, Costa da Caparica czy spacer słynną ścieżką króla w Hiszpanii, wzgórzami Lizbony lub malowniczymi klifami w Irlandii.

Przed każdym wyjazdem odbywa się rekrutacja chętnych do projektu, a następnie kilkumiesięczne przygotowanie do wyjazdu. Uczniowie uczestniczą w zajęciach językowych, kulturowych i pedagogicznych. Dla naszych uczniów nauka zawodu za granicą to przygoda jedyna w swoim rodzaju, dlatego z pewnością będziemy aplikować o fundusze unijne w kolejnych konkursach.