Technikum i ZSZ nr 6 w Krośnie

ZSP nr 6 „BUDOWLANKA”

Menu głowne

Rekrutacja
iDziennik
Ankieta
Hartbex
Leroy Merlin
Greinplast
Szkoła partnerska
Wiarygodna szkoła
Olimpiada budowlana

Konkursy programu "Zostań architektem swojej przyszłości" - rozstrzygnięte

Konkursy programu "Zostań architektem swojej przyszłości" - rozstrzygnięte

W dniu 25 kwietnia przy okazji wydarzenia TWORZYSZ - BUDUJESZ - REMONTUJESZ, które zostało zorganizowane w naszej szkole, odbyła się gala, na której nagrodzono zwycięzców konkursów przeprowadzonych w ramach V edycji programu Zostań architektem swojej przyszłości. Zostały one przygotowane przez nauczycieli naszej szkoły dla uczniów szkół podstawowych z województwa podkarpackiego.

Tegoroczna edycja okazała się być rekordową pod względem ilości uczestników. Zostało nadesłanych 89 prac z 20 szkół podstawowych. W tym roku uczniowie mogli wziąć udział w 4 konkursach. Architektura Podkarpacia, Zostań architektem literatury, Mój ogród w Minecraft oraz konkurs na projekt graffiti "No pain, no gain"

W konkursie plastycznym Architektura Podkarpacia, przygotowanym przez panią Małgorzatę Twardzik, wzięło udział 32 uczniów z 9 szkół podstawowych. Oprócz szkół, które rokrocznie biorą udział w naszych konkursach dotarły do nas, po raz pierwszy, prace z Rzeszowa oraz Sokołowa Małopolskiego. Zwycięzcą konkursu została uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Krośnie Patrycja Bieszczad. Drugą nagrodę zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej nr 18 w Rzeszowie Lena Tendaj. Trzecie miejsce przypadło Zuzannie Folcik ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Krośnie.

Konkurs Mój ogród w Minecraft, przygotowany przez pana Łukasza Zimę, został ogłoszony dopiero po raz drugi i cieszył się dużym zainteresowaniem. 20 uczniów wykonało niesamowite projekty ogrodów w grze komputerowej Minecraft. Prace zostały nadesłane z 5 szkół z Krosna i okolic. Najpiękniejszy ogród zaprojektował uczeń Mateusz Piwowarski ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Krośnie. Z tej samej szkoły pracę nadesłała uczennica, która zajęła trzecie miejsce- Amelia Ożóg, natomiast drugą nagrodę otrzymał uczeń ze Szkoły Podstawowej w Jasionowie – Wojciech Glazar.

Po raz piąty został również rozstrzygnięty konkurs literacki Zostań architektem literatury, który przygotowany został przez panią Agnieszkę Prajsnar. W tym roku komisja wybrała trzech laureatów z 16 nadesłanych prac z 6 szkół. Aż dwie nagrodzone prace napisane zostały przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Krośnie. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Alicja Dobosz, a trzecie przypadło Franciszkowi Wilkowi. Wykazali się oni nie tylko umiejętnościami literackimi, ale również wiedzą na temat patrona naszej szkoły Jana Sas Zubrzyckiego oraz potrafili umiejętnie przedstawić opisy elementów zaprojektowanej przez niego architektury w treść swoich prac. Drugie miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej nr 14 w Krośnie - Natalia Adamek.

W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 rozbili bank z nagrodami w naszych konkursach. Uczennica tej szkoły, Eliza Wójcik, stanęła również na podium konkursu na projekt graffiti "No pain, no gain"- zajęła drugie miejsce. Konkurs przygotowała pani Monika Klimczak. Za najlepszą pracę uznano w nim projekt graffiti wykonany przez Lenę Tendaj z Rzeszowa, dla której jest to już drugie wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursów. Trzecie miejsce zajęła Amelia Śmigórska ze Szkoły Podstawowej nr 14 z Krosna. Laureaci zostali wyłonieni spośród 20 uczestników z 6 szkół.

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali podziękowania za udział w konkursie, a laureaci nagrody ufundowane z funduszy projektu pt. "Kreujemy+ Rozwijamy+ Ożywiamy+ Stymulujemy+ Nakreślamy+ Odmieniamy =KROSNO" realizowanego w ramach Programu Rozwój Lokalny.

Gratulujemy serdecznie wszystkim laureatom i zapraszamy udziału w konkursach w ramach kolejnej edycji programu "Zostań architektem swojej przyszłości".