Technikum i ZSZ nr 6 w Krośnie

ZSP nr 6 „BUDOWLANKA”

Menu głowne

Rekrutacja
iDziennik
Ankieta
Hartbex
Leroy Merlin
Greinplast
Szkoła partnerska
Wiarygodna szkoła
Olimpiada budowlana

Azbest – wirtualna rzeczywistość

Azbest – wirtualna rzeczywistość

Klasy 4TBg i 4TB uczestniczyły w 3 dniowym szkoleniu, które odbyło się w środę, czwartek i piątek w naszej szkole. Szkolenie prowadzone było przez pracowników Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach. W pierwszym dniu szkoleniowcy przedstawili w formie wykładu miejsca występowania azbestu w budownictwie, zagrożenie dla zdrowia, na które narażeni są niezabezpieczeni pracownicy, sposoby usuwania i składowania wyrobów zawierających azbest. Uczniowie nauczyli się także oceniać obiekty budowlane pod względem pilności usuwania azbestu.

W drugim i trzecim dniu uczniowie podzieleni zostali na grupy i ćwiczyli usuwanie azbestu w pełnym zabezpieczeniu – oczywiście w wirtualnej rzeczywistości. Nasi uczniowie bardzo zaangażowali się w pracę a obraz sztucznej rzeczywistości stworzony przy wykorzystaniu technologii informacyjnej i kreowaniu komputerowej wizji przedmiotów, przestrzeni i zdarzeń uatrakcyjniał zadanie i dodatkowo zachęcał do działań.

Przedsięwzięcie realizowane było na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Technologii ze środków Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu. Szkolenie zakończyło się egzaminem i otrzymaniem certyfikatów.

Janusz Leczek