Szkoła partnerska
Wiarygodna szkoła
Olimpiada budowlana

Sukces sportowy

20 stycznia 2012 r. na hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Bursaki odbył się I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Halowej Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Dyrektora Sklepów „S”. Turniej był bardzo dobrze zorganizowany w czym zasługa organizatorów ZSP nr 2 w Krośnie i Dyrektora Sklepów „S” Pana Wiesława Mezglewskiego - głównego sponsora turnieju. Wszystkie drużyny zostały uroczyście wyprowadzone przez uczennice ZSP nr 2 a turniej rozpoczął się odegraniem hymnu Krosna. Następnie uroczystego otwarcia dokonała Dyrektor ZSP nr 2 Pani Ewa Starowiejska. W przerwach turnieju odbył się konkurs wiedzy o sklepach „S” gdzie można było wygrać cenne nagrody.

Udział w zawodach wzięło 8 zespołów z Polski i Słowacji, drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rozegrano mecze każdy z każdym ( l połowa 18 min.). Zespoły, które uzyskały pierwsze miejsca w grupach zmierzyły się w finale, drużyny uplasowane na drugim miejscu zagrały w małym finale o miejsca 3-4.

Grupa A: Stredna Odborna Skola Podnikania „Presov”, ZSKU Krosno, ZSP nr 5 „Elektryk”, ZSP nr 4 „Naftówka”

Grupa B: ILO Krosno, ZSP nr 3 „Mechanik”, ZSP nr 6 „Budowlanka”, ZSP nr 2 Bursa

Doskonale spisali się uczniowie naszej szkoły, którzy wygrali wszystkie mecze i zajęli I miejsce prezentując dojrzały i widowiskowy futbol. W grupie uzyskaliśmy następujące wyniki:

• ZSP nr 6 - ZSP nr 2 4-0
  • ZSP nr 6 - I LO 8-0
  • ZSP nr 6 - ZSP nr 3 3-1

W meczu finałowym podejmowaliśmy zespół ze Słowacji Stredna Odborna Skola Podnikania „Presov”. Po emocjonującym spotkaniu zwycięska ręką wychodzą uczniowie Budowlanki pokonując Presov 4:1 Już w pierwszej minucie tracimy gola, lecz nasza mądra i konsekwentna gra pozwoliła nam do przerwy wyrównać stan spotkania po bramce Huberta Patlewicza. Druga połowa to już koncert w wykonaniu naszych uczniów. Najpierw pięknym strzałem w samo okienko popisuje się Kamil Wiernasz, potem technicznym uderzeniem bramkarza rywali pokonuje Alan Staszewski a wszystko kończy Krzysztof Szczepaniak.

Nasza szkoła za zwycięstwo otrzymała piękny puchar, a królem strzelców został Alan Staszewski, który zdobył 8 bramek.