Technikum i ZSZ nr 6 w Krośnie

ZSP nr 6 „BUDOWLANKA”

Menu głowne

Rekrutacja
iDziennik
Ankieta
Hartbex
Leroy Merlin
Greinplast
Szkoła partnerska
Wiarygodna szkoła
Olimpiada budowlana

Wycieczka do Wrocławia

Wycieczka do Wrocławia

13 czerwca uczniowie klas 1-3 Technikum udali się na 2-dniową wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od najstarszego w Polsce ogrodu zoologicznego, następnie w cieniu pergoli, ciągnącej się w kształt półkola z jednej strony Hali Stulecia do drugiej udaliśmy się do Ogrodu Japońskiego, gdzie podziwialiśmy piękno tradycyjnych japońskich krajobrazów.

Późnym popołudniem wybraliśmy się na wieżę Sky Tower, aby z najwyższego budynku w mieście podziwiać panoramę miasta.

Atrakcją dla niektórych była wycieczka tramwajem, którym udaliśmy się na wieczorny pokaz fontanny multimedialnej.

Dzień drugi rozpoczęliśmy od Panoramy Racławickiej, mieliśmy możliwość podziwiać monumentalne dzieło malarskie przedstawiające bitwę pod Racławicami.

Jednym z najpiękniejszych miejsc we Wrocławiu, które zwiedziliśmy był Ogród Botaniczny, tu mogliśmy odpocząć i podziwiać piękną architekturę kwitnącej i pachnącej roślinności.

Po obiedzie udaliśmy się do Hydropolis - interaktywnego muzeum o tematyce wodnej, gdzie poznaliśmy fascynujący świat wody i hydrosfery.

Spacery ulicami Wrocławia pozwoliły nam odkryć uroki tego pięknego miasta - kolorowy rynek, otoczony pięknymi kamieniczkami, Ostrów Tumski – najstarsza część miasta z imponującą katedrą i malowniczymi uliczkami.

Podczas zwiedzania miasta nie sposób było nie zauważyć krasnali, które rozsiane po całym mieście stały się codziennością stolicy Dolnego Śląska