Technikum i ZSZ nr 6 w Krośnie

ZSP nr 6 „BUDOWLANKA”

Menu głowne

Rekrutacja
iDziennik
Ankieta
Hartbex
Leroy Merlin
Greinplast
Szkoła partnerska
Wiarygodna szkoła
Olimpiada budowlana

Zostań architektem swojej przyszłości - podsumowanie projektu

Zostań architektem swojej przyszłości - podsumowanie projektu

Wszyscy doskonale pamiętamy jak w poprzednim roku szkolnym, w dniu 30 maja 2019, mieliśmy przyjemność gościć w auli naszej szkoły liczną grupę uczniów ze szkół podstawowych z Krosna i okolic na uroczystej gali na zakończenie projektu Zostań architektem swojej przyszłości przygotowanego przez naszych nauczycieli. W tym roku gala zaplanowana była na dzień 12 maja. Niestety sytuacja pandemii oraz zamknięcie szkół całkowicie zepsuło nasze plany. Cieszymy się, że pomimo nawału prac związanych z nauczaniem zdalnym, utrudnionego kontaktu, problemów z możliwością przekazania prac konkursowych organizatorom, liczna grupa uczniów i nauczycieli z naszego regionu wzięła udział w naszych konkursach. Bardzo doceniamy ten wysiłek i serdecznie dziękujemy, dlatego też prace dostarczone nam zostały ocenione przez jury i konkursy zostały rozstrzygnięte. Dzisiaj pragniemy ogłosić wyniki.

Konkurs Architektura Podkarpacia

Celem II edycji cyklicznego konkursu „Architektura Podkarpacia" było rozbudzanie w uczniach poczucia piękna naszego regionu oraz zainteresowanie ich architekturą, zarówno tą historyczną jak i współczesną. Prace były oceniane przez jury pod względem warsztatowym, wizualnym i estetycznym. Po przeanalizowaniu wszystkich nadesłanych ze szkół podstawowych z Krosna i powiatu krośnieńskiego prac jury zdecydowało się nagrodzić następujących uczniów:

  • I miejsce - Jagoda Tomkowicz, „Kościół w Nowosielcach Przeworskich" - Szkoła Podstawowa w Jabłonicy Polskiej
  • II miejsce - Magdalena Rej, „Pałac Stawiarskich w Jedliczu" - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żarnowcu
  • III miejsce - Małgorzata Kielar, „Kościół w Haczowie" - Szkoła Podstawowa w Jabłonicy Polskiej

Konkurs ten wpisany jest na listę konkursów kuratoryjnych, dlatego osiągnięcie to może być wpisane na świadectwo uczniów.

Konkurs Życie w Ogrodzie

Po raz pierwszy w tym roku zorganizowany został konkurs dotyczący architektury krajobrazu, zatytułowany „Życie w ogrodzie”. W konkursie wzięło udział 13 uczniów z sześciu szkół podstawowych z terenu Krosna i powiatu krośnieńskiego. Zadaniem uczniów było stworzenie prezentacji multimedialnej obrazującej funkcjonowanie ekosystemu ogrodu. Bardzo cieszy nas fakt, że wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się kreatywnością w tworzeniu swoich prac oraz zróżnicowaną interpretacja tematu.

Nagrodzone zostały następujące osoby:

  • I miejsce - Szymon Bril - Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Marii Konopnickiej w Żarnowcu
  • II miejsce - Julia Kuliga – Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance
  • III miejsce - Antonina Poradyło - Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka w Krośnie
  • Wyróżnienie - Emilia Smeredzka - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Posadzie Górnej

Konkurs „Architektura w literaturze”

W okresie gdy szkoły były już zamknięte ogłosiliśmy II edycję konkursu literackiego, w którym w poprzednim roku wzięła udział duża grupa uczniów. Jury zdecydowało się przyznać nagrodę w konkursie literackim uczniowi Szkoły Podstawowej we Wrocance – Filipowi Jakubowiczowi, mimo że praca została nadesłana jako jedyna na konkurs literacki. Uczeń w pracy pod tytułem „Śledztwo żniwiarza w Kaplicy Księży Michalitów w Miejscu Piastowym” wykazał się niebywałym talentem pisarskim, bujną wyobraźnią, znajomością biografii naszego patrona – Jana Sas Zubrzyckiego, a także w ciekawy sposób ujawnił swoje zainteresowania architekturą. Jury uznało, że uczeń zasłużył na nagrodę główną, gdyż znacznie przewyższył poziom prac z ubiegłorocznej edycji tego konkursu. Wykazał się pomysłowością do tego stopnia, że ujął w klamrę czasową wydarzenia odległe sto lat i zestawił je z czasem nam współczesnym – doby koronawirusa. Gratulujemy!!!

Konkurs ten również wpisany jest na listę konkursów kuratoryjnych, dlatego osiągnięcie to może być wpisane na świadectwo uczniów.

Konkurs graffiti „School is cool”

Do tego konkursu została również nadesłana tylko jedna praca. Wykonała ją uczennica Oliwia Garbacik ze Szkoły Podstawowej w Długiem. Jury postanowiło docenić pomysłowość, warsztat pracy oraz wysiłek włożony w wykonanie pracy. Oliwia otrzyma nagrodę specjalną za udział w projekcie Zostań architektem swojej przyszłości.

W imieniu Dyrekcji, organizatorów oraz uczniów naszej szkoły serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom. Nagrody rzeczowe zostaną wręczone uczniom po otworzeniu szkół, gdy sytuacja się unormuje, o szczegółach będziemy informować uczniów i opiekunów mailowo lub telefonicznie. Skany dyplomów zostaną przesłane na adres mailowy szkoły w najbliższym czasie.

Niestety nie udało nam się przeprowadzić konkursów „Krosno w instalacjach”, na wykonanie makiety obiektu architektury z Krosna, oraz konkursu geodezyjno-geograficznego „Dojdź do celu” z wykorzystaniem map i aplikacji internetowych. Jesteśmy przekonani ,że w przyszłym roku szkolnym, cytując słowa piosenki „jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie”, wszystko wróci do normy i wszystkie nasze przedsięwzięcia następnej edycji programu Zostań architektem swojej przyszłości dojdą do skutku . Konkursy zostaną przeprowadzone oraz wszyscy będą mogli skorzystać z przygotowanych przez nas warsztatów lub zaprosić nas do przeprowadzenia ciekawej godziny z wychowawcą rozwijającej kompetencje kluczowe uczniów.

Życzymy wszystkim zdrowia i wspaniałych wakacji. Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału w projekcie Zostań architektem swojej przyszłości w roku szkolnym 2020/21.