Technikum i ZSZ nr 6 w Krośnie

ZSP nr 6 „BUDOWLANKA”

Menu głowne

Rekrutacja
iDziennik
Ankieta
Hartbex
Leroy Merlin
Greinplast
Szkoła partnerska
Wiarygodna szkoła
Olimpiada budowlana

Lekcja poglądowa

Lekcja poglądowa

W dniu 8 października b.r. młodzież z klasy IIBi pod czujnym okiem nauczyciela przedmiotów zawodowych pani Anny Durda-Żukowskiej, wzięła udział w lekcji poglądowej, na której miała możliwość kształcić swoje umiejętności związane ze zdobywaniem zawodu montera sieci i instalacji sanitarnych. Zajęcia teoretyczne z przedmiotów zawodowych, a także praktyka u pracodawców, mają na celu pogłębianie wiedzy, umiejętności oraz zdobycie cennego doświadczenia przez naszych uczestników.

Uczniowie na wstępie wysłuchali prelekcji pana Marka Brońskiego – nauczyciela odnawialnych źródeł energii w ZSA-B. W pierwszej kolejności zostały przypomniane zasady BHP na stanowisku pracy montera sieci, a następnie została im przybliżona wiedza z zakresu metod łączenia rur z tworzyw sztucznych i innych materiałów używanych w instalacjach sanitarnych, wodociągowych, centralnego ogrzewania i gazowych. Poznali między innymi systemy łączenia instalacji systemem polifuzyjnym PP i PEX.

Następnie młodzież mogła praktycznie wykorzystać zdobytą wiedzę teoretyczną, zgrzewając rury z tworzyw sztucznych, uprzednio je ciąć odpowiednimi przyrządami. Była to jedna z ciekawszych form lekcji, gdyż w ten sposób młodzież łatwiej przyswaja zdobywaną wiedzę, poprzez obserwację o tym, co widzi i czego doświadcza.

Aneta Więch