Technikum i ZSZ nr 6 w Krośnie

ZSP nr 6 „BUDOWLANKA”

Menu głowne

Rekrutacja
iDziennik
Ankieta
Hartbex
Leroy Merlin
Greinplast
Szkoła partnerska
Wiarygodna szkoła
Olimpiada budowlana

Krośnieński akcent na Festiwalu Filmowym Niepokorni Niezłomni Wyklęci !

Krośnieński akcent na Festiwalu Filmowym Niepokorni Niezłomni Wyklęci !

Młodzież z grupy teatralnej krośnieńskiej Budowlanki miała okazję wystąpić na festiwalu w Gdyni w ramach projektu Młodzi dla Historii, który stanowił wydarzenie towarzyszące Festiwalowi NNW. To projekt artystyczno- edukacyjny mający na celu propagowanie historii i przywracania pamięci o bohaterach, w ramach tego projektu ogłoszono 3 konkursy: filmowy, teatralny i na stylizację.

Sztuka pt. „Przesłuchanie Anioła” została zgłoszona do konkursu teatralnego i zakwalifikowano ją do ścisłego finału. Młodzież występująca w niej została zaproszona do Gdyni i w dniach 26-28 września miała okazję uczestniczyć w festiwalowych wydarzeniach, takich jak warsztaty filmowe, stylizacyjne, konkursowym pokazie mody, pokazie filmów stworzonych przez młodych ludzi, pokazie spektakli.

Dnia 26 września o godz. 17 grupa wystąpiła na deskach Teatru Muzycznego, sztuka „Przesłuchanie Anioła” zrobiła ogromne wrażenie, dzięki znakomitej grze aktorskiej uczniów. To historia Łukasza Cieplińskiego bohatera niezłomnego, który jest przykładem patriotyzmu, poświecenia, honoru i odwagi.

Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z młodymi Amerykanami i ich nauczycielami z National History Day, którzy na festiwalu prezentowali swój film „Powstanie w getcie warszawskim”. Mieli również możliwość zobaczyć jak wygląda casting do filmu reżysera Kazimierza Tarnasa, dwóch uczniów - Wojciech Telesz i Mateusz Antosz spróbowało nawet swoich sił w tym castingu.Bardzo ciekawym okazało się spotkanie z legendą polskiego filmu i kaskaderki panem Krzysztofem Fusem.

Na zakończenie wzięliśmy udział w gali, podczas której można było posłuchać recitalu Bartka Kurowskiego oraz obejrzeć spektakl „Dotknięty ogniem” w wykonaniu Norberta „Smoły” Smolińskiego i Ulicznego Teatru Ognia „Antidotum”. Podczas koncertu Smolińskiego można było posłuchać dobrej muzyki. Te dni spędzone w Gdyni dostarczyły niezapomnianych wrażeń.