Technikum i ZSZ nr 6 w Krośnie

ZSP nr 6 „BUDOWLANKA”

Menu głowne

Rekrutacja
iDziennik
Ankieta
Hartbex
Leroy Merlin
Greinplast
Szkoła partnerska
Wiarygodna szkoła
Olimpiada budowlana

Historyczne pożegnanie maturzystów

Historyczne pożegnanie maturzystów

Tegoroczni maturzyści zupełnie inaczej niż zwykle, bez uroczystego apelu, spotkań i wspomnień zakończyli rok szkolny 2019/20.

Żegnamy Was – tegorocznych Absolwentów Technikum nr 6 im. Jana Sas– Zubrzyckiego w Zespole Szkół Architektoniczno- Budowlanych w Krośnie. Nie możemy upamiętnić Waszych dokonań podczas tradycyjnej uroczystości, dlatego postanowiliśmy pożegnać Was w inny sposób.

Rok szkolny 2019/2020 był wyjątkowy i równie nietypowe jest pożegnanie z Wami, inne niż wszystkie do tej pory, ponieważ nie możemy spotkać się z Wami w większej grupie, nie możemy uścisnąć Wam dłoni i pogratulować ukończenia szkoły oraz sukcesów. Mimo to, pragniemy przekazać Wam słowa wsparcia oraz gratulacje i serdeczne życzenia.

Oto specjalne słowa od Pani Dyrektor Lidii Kasińskiej i Pani Wicedyrektor Jolanty Trzebuniak- Mercik:

Drogie Abiturientki i Drodzy Abiturienci!

„Czasu nie da się zatrzymać,
ale warto wracać do chwil,
które pozostają w naszej pamięci na zawsze”

Pragniemy abyście szczególnie zapamiętali te słowa. Nasze pożegnanie ma charakter historyczny, bo lata spędzone w tej szkole, to historia, a jednocześnie początek nowego czasu…. Przed Wami droga ku indywidualnemu rozwojowi, ku odkrywaniu nowych możliwości, ku dorosłości. Powinniście więc wyznaczyć sobie cel, który zamierzacie osiągnąć.

Dzisiaj, kiedy nadszedł czas rozstania życzymy, aby doświadczenia zdobyte w czasie edukacji w naszej szkole dodały Wam odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu. Odnajdujcie własne ścieżki i starajcie się uczynić prawdę pochodnią, której światło nie pozwoli Wam zgubić tego, co najistotniejsze dla bycia prawdziwym człowiekiem. Idźcie więc śmiało z wysoko uniesionym czołem w życie, pokonując nadchodzące próby losu. W życiu kierujcie się wyłącznie tymi zasadami, które pozwolą Wam zawsze zachować godność człowieka oraz zdobywać uznanie i szacunek innych.

A teraz dedykacja muzyczna od wychowawców klas maturalnych:
Pani Agnieszki Prajsnar – wychowawczyni kl. 4TA/TG,
Pani Marzeny Turek- wychowawcy kl. 4TB/TE
Pana Andrzeja Wojtonia – wychowawcy kl. 4TBa

Jako wychowawcy klas pragniemy podziękować Wam za tak czynny udział w życiu naszej szkoły, jak również Waszym rodzicom.

Przyszło nam żegnać się z Wami na odległość, ale z tym większym poczuciem więzi budowanej przez te cztery lata nauki. Możemy się domyślać, że nie jest Wam łatwo w tych trudnych czasach pandemii - musicie pożegnać się z tym, co wypełniało ostatnie cztery lata Waszego życia, a przed wami nowy etap w życiu. Ale nigdy nie traćcie wiary w siebie, zapału i młodzieńczego entuzjazmu.

Cztery lata temu, kiedy pierwszy raz weszliście do szkoły, zapewne nie było wam łatwo. Nieznane twarze, otoczenie, mnóstwo pytań kłębiących się w głowie- czy sobie poradzę, czy mnie zaakceptują? I tak mijały dni, miesiące, kolejny rok i kolejny… Bywało wesoło, a niekiedy stresująco, trudno i „pod górkę”.

Ale szkoła to nie tylko nauka, to nowe znajomości, przyjaźnie na lata, wyjazdy, zawody sportowe i wszelkie rywalizacje, czasem porażki a czasem sukcesy. Chcielibyśmy, abyście te dni i lata spędzone w murach naszej szkoły, wspominali zawsze z uśmiechem na ustach, abyście czerpali z tych młodzieńczych doświadczeń w przyszłości i nigdy się nie poddawali. Początki zwykle są trudne, zakończenia również.Pamiętajcie – człowiek uczy się przez całe życie a i tak na jego koniec może powtórzyć za Sokratesem: „Wiem, że nic nie wiem”.

Wierzymy jednak, że dobrze wykorzystaliście ten miniony czas, rozwijając swoje talenty czy budując wartościowe przyjaźnie.

Pragniemy też - w imieniu wszystkich nauczycieli naszej szkoły, życzyć Wam przysłowiowego „połamania pióra” na maturze i dostania się na wymarzone studia i spełnienia w życiu. Realizujcie swoje marzenia i stawiajcie przed sobą wciąż nowe cele.

Od wielu lat tradycją naszej szkoły stało się wręczanie nagród i statuetek za wybitne osiągnięcia w całym etapie kształcenia – tym razem także pragniemy nagrodzić te osoby, tylko w wersji wirtualnej.

STATUETKA za całokształt działalności w szkole trafia do Natalii Prajsnar z klasy 4TA/TG – Brawa!!!

STATUETKA za osiągnięcia sportowe trafia do Karola Chowańca z klasy 4TB/TE - Brawa!!!

KLASA 4 TA/TG - uczniowie, którzy szczególnie zasłużyli się dla klasy i społeczności szkolnej w czasie 4-letniej nauki w naszej szkole:

 1. Świadectwo z wyróżnieniem w klasie 4TA/TG otrzymali: Natalia Prajsnar i Bartosz Baran,
 2. Inscenizacje szkolne, patriotyczne, akademie: Natalia Prajsnar, Magdalena Such, Sylwia Winiarska, Wiktoria Skubisz, Jan Kurzawa, Giuseppe Sapio, Piotr Frączek,
 3. Pełnienie funkcji przewodniczącej szkoły w kl.II: Sylwia Winiarska,
 4. Nagrywanie filmów promujących szkołę czy promujących czytelnictwo: Giuseppe Sapio, Jan Kurzawa, Wiktor Tomoń, Bartosz Baran, Michał Sanocki, Mateusz Socha, Natalia Prajsnar, Natalia Urbaś, Kamila Gajewska, Wiktoria Samborska, Magdalena Such, Wiktoria Skubisz,
 5. Pełnienie funkcji w samorządzie klasowym: Natalia Prajsnar, Sylwia Winiarska, Kamila Gajewska, Magdalena Such, Bartosz Baran, Jan Kurzawa,
 6. Szkolne i pozaszkolne konkursy przedmiotowe: Natalia Prajsnar, Wiktoria Skubisz, Magdalena Such, Jan Kurzawa Sara Kobak,
 7. Reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych: Róża Dąbrowska, Pasterczyk Radosław,
 8. Działalność na rzecz Szkolnego Klubu Krwiodawstwa - Honorowi Dawcy Krwi: Radosław Pasterczyk, Wiktor Tomoń, Bartosz Baran, Jan Kurzawa, Mateusz Socha,
 9. Działalność w szkolnym wolontariacie: Róża Dąbrowska, Natalia Prajsnar,
 10. Zaangażowanie w promocję szkoły: Natalia Prajsnar, Magdalena Such, Kamila Gajewska, Wiktor Tomoń, Bartosz Baran, Mateusz Socha, Giuseppe Sapio, Jan Kurzawa.

KLASA 4 TB/TE - uczniowie, którzy szczególnie zasłużyli się dla klasy i społeczności szkolnej w czasie 4-letniej nauki w naszej szkole:

 1. Wysoka frekwencja, najwyższa średnia ocen: Natalia Prajsnar, Patrycja Smoleń, Waldemar Moskal, Konrad Gawor, Michał Solecki,
 2. Praca w samorządzie klasowym: Natalia Prajsnar, Patrycja Smoleń, Karol Chowaniec, Dominik Dziadosz,
 3. Reprezentowanie szkoły podczas zawodów sportowych: Rafał Korab, Bartłomiej Majcher, Karol Chowaniec, Gierlasiński Gabriel, Jakubus Bartłomiej, Telesz Wojciech, Damian Noga, Gierlach Kamil,
 4. „Sprawni jak Żołnierze”: Wojciech Telesz, Bartek Jakubus,
 5. Inscenizacje historyczne „Żołnierze Wyklęci”: Rysz Krystian, Bek Patryk, Chowaniec Karol, Dziadosz Dominik, Gorzynik Paweł, Knap Konrad, Tabasz Szymon, Żebracki Jakub, Gierlach Kamil, Telesz Wojciech,
 6. Olimpiady i konkursy przedmiotowe: Waldemar Moskal, Konrad Gawor, Michał Solecki, Jakub Żebracki.

KLASA 4 TBa - uczniowie, którzy szczególnie zasłużyli się dla klasy i społeczności szkolnej w czasie 4-letniej nauki w naszej szkole:

 1. Wysoka frekwencja: Długosz Michał, Piękoś Łukasz, Smoleń Karol, Tomkowicz Kacper,
 2. Najwyższa średnia ocen: Piękoś Łukasz, Stec Kacper, Tomkowicz Kacper,
 3. Wzorowe zachowanie: Antosz Mateusz, Długosz Michał, Klos Paweł, Piękoś Łukasz, Smoleń Karol,
 4. Świadectwo z czerwonym paskiem: Piękoś Łukasz,
 5. Praca w samorządzie klasowym: Piękoś Łukasz, Nowak Kamil, Stec Kacper,
 6. Praca w samorządzie szkolnym: Nowak Kamil,
 7. Reprezentowanie szkoły podczas zawodów sportowych: Antosz Mateusz, Barlik Krystian, Nowak Kamil, Rymar Arkadiusz, Stec Kacper, Zedler Kamil,
 8. Udział w szkolnych akademiach, inscenizacjach historycznych „Żołnierze Wyklęci”: Kłos Paweł, Antosz Mateusz,
 9. Działalność w Szkolnym Kole Wolontariatu: Kłos Paweł,
 10. Udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych: Tomkowicz Kacper,
 11. Honorowi Dawcy Krwi: Barlik Krystian, Koperstyński Fabian.

Osobiste odbieranie świadectw odbędzie się indywidualnie, w dniach 1-3 czerwca 2020r. zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa.